Skip to main content

Panin ühe päeva jooksul kirja, mida ja millal me Looraga tegime. Kui sul on ka beebi, siis äkki on lahe võrrelda, kuidas meie graafikud erinevad. Kui pole, siis võid lihtsalt lugeda, milline näeb välja ühe kodukanaema päev. ✌️

HOMMIKU 1. ÄRKVELOLEK 07:10 – 08:20

07:10 äratas Loora mind üles. Läksime kohe suurde tuppa sööma. Ma toidan teda alati suures toas. Isegi öösel. See on niimoodi jäänud, sest alguses võttis tema äratamine palju aega ja ma ei tahtnud, et see Karli segaks.

07:25 läksime vannituppa hommikusi protseduure tegema. Kõigepealt lasin tal päris pikalt mähkimisalusel siputada ja rääkisime juttu. Siis tegin ta silmad ja näo puhtaks, pesin teda kraani all ja vahetasin mähkme. Lisaks määrisin talle erinevaid kreeme nahaärrituste vastu. Tavaliselt pesen siis endal ka hambad puhtaks ja Loora meelest on see väga põnev – ta lõpetab siputamise ja vaatab mind tähelepanelikult.

07:50 olid lõpuks kõik protseduurid tehtud ja viisin ta mängukaare alla. Ise läksin samal ajal hommikusööki tegema. Ta keeras end kohe kõhuli, nii et ma ei saanud väga pikalt askeldada ja pidin teda tagasi selili aitama. 😄 Kõhuli ukerdamine oli liiga suur pingutus ja tal tuli mitu korda piima üles. 😓 Õnneks sain teda veenda natuke selili olema – andsin talle ühe mänguasja pihku ja ta hakkas seda sihikindlalt suhu toppima. Keeramine ja mänguasja haaramine koos suhu panemisega on kaks uut oskust.

08:10 olid mul köögis kõik asjad tehtud. Kuna ta oksendas kõhuli olles palju, siis andsin talle igaks juhuks uuesti süüa. See uinutas teda piisavalt ja ma ei pidanudki üldse vaeva nägema, et ta silmad kinni paneks ja oma esimest uinakut tegema hakkaks. 😊 Ta magas diivanil mu kõrval ja ise sõin samal ajal hommikusööki ja panin siia neid märkmeid kirja.

HOMMIKU 2. ÄRKVELOLEK 09:00 – 10:30

09:00 ärkas Loora üles. Rääkisin temaga juttu ja mõne aja pärast panin ta jälle mängukaare alla. Vaatasin, kuidas ta seal toimetab, ja aitasin, kui vaja. Ma koristasin enamus mänguasju ära, sest ma ei taha mänguasjauputust ja kui tal on ainult mõni üksik asi, siis mõtleb ja avastab ehk rohkem, mida sellega teha. Karl sõi hommikusöögi ära ja võttis siis Loora sülle, et temaga lobiseda. Loora on viimasel ajal Karliga rohkem jutustama hakanud. Nii armas oli kuulata! 😍 Mina tegin möödaminnes mingeid koduasju ja sättisin ühed tulukesed paika, et jõulumeeleolu tekitada.

09:30 läks Karl tööle. Loora muutus kärsituks ja mulle tundus, et ta ei taha üksinda mängida, seega võtsin ta sülle ja hakkasime koos mulle kohvi tegema. Kohvimasin oli järsku väga pirtsakas ja mul läks 10 minutit, et ühe vaba käega tema nõudmisi täita.

09:40 andsin Loorale süüa. Aga kuna ta hakkas samal ajal kakat punnitama, siis tuli kogu piim ka üles. 😞 Läksime vannituppa pessu ja isegi bodi oli vaja ära vahetada, nii et see toimetamine võttis aega ja muutis ta natuke pahaseks. 😬 Kui valmis saime, siis jätkasime söömisega.

10:10 polnud veel söömisega lõpetanud, kui ta jälle kakas ja oksendas taaskord oma riided täis. 🤦‍♀️ Mis täna toimub?! Mõtlesin, et enne kui midagi edasi teen, joon lõpuks seda kaua tehtud kaunikest kohvi, mis juba leigeks oli läinud. 😄 Ja siis viisin ta uuesti pessu.

10:25 oli aeg jälle magama minna. Uinumine läks kiirelt, umbes 5-10 minutit. Seekord panin ta magamistuppa võrevoodisse, et ma saaks ise samal ajal pesus käia. Nüüd kui ta keerata oskab, ei või teda enam diivanile üksi jätta. Kui Loora magas, siis kirjutasin jälle blogi. Ja siis meenus, et Karl praadis mulle hommikul muna. Panin selle võileiava peale, aga söömiseks polnud aega, sest…

HOMMIKU 3. ÄRKVELOLEK 11:10 – 12:45

11:10 ärkas Loora nutuga üles. Et ta unesegast olekut vähendada, siis selgitasin mitu korda, et jaa, tibu, sa magasid natuke ja nüüd ärkasid üles. Vaikselt toibus. 😄 Siis pakkusin talle jälle rinda, sest neil päevadel, kui ta palju oksendab, ma ei oska lihtsalt aru saada, kas tal on kõht täis. Ise sõin samal ajal oma võileiba.

11:20 lõpetas Loora söömise ja hakkasime juttu rääkima. Kõik oli tore, kuniks ma ta selili maha panin – siis otsustas kohe kõhuli keerata ja hädaldama hakata. Aitasin ta tagasi selili, aga see muutis ta veel pahasemaks. 😄 Ta oli selleks hetkeks pool tundi üleval olnud, aga juba haigutas. Nii et võib-olla oli väsinud ja sellepärast pahur.

11:55 pakkusin talle igaks juhuks veelkord süüa, sest pikk lõunauinak oli ees. Siis kakas jälle natuke, nii et tegime kiire pesu. Pärast panin talle õueriided selga ja kreemitasin nägu, et külma eest kaitsta. Iga kord enne seda protseduuri näitan talle kreemituubi ja ütlen, et panen nüüd põskedele kreemi. Siis ta teab, mis ees ootab ja loodetavasti ei pahanda, et ma ta põski hõõrun. 😄 Tavaliselt lähme sel ajal umbes tunniks ajaks jalutama ja hiljem lasen tal rõdul edasi magada. Aga täna oli vaja hoopis Loora uuele soojakotile järgi sõita.

12:20 hakkasime sõitma. Ta jääb tavaliselt ülikiiresti autos magama, aga seekord võttis uinumine pool tundi.

13:10 jõudsime koju tagasi ja ma pakkisin ta oma uue soojakotiga vankrisse ümber. Kuna ma olen praegu haige, siis otsustasin jalutama mitte minna ja panin ta kohe rõdule magama. Õnneks ta ei ärganud selle käigus üles. Siis koristasin köögi ära, tegin kiirelt tolmuimejaga, sõin lõunasööki, jõin teed, kirjutasin blogi, puhkasin.

ÕHTU 1. ÄRKVELOLEK 15:50 – 17:15

15:50 ärkas Loora üles. Karl oli koju jõudnud ja nunnutas teda natuke enda süles. Siis andsin talle süüa ja lobisesime. Mähkme vahetasin ka ära.

16:25 panin ta põrandale selili. Aga ta ei püsinud seal ja läks kohe kõhuli ja hakkas pahandama. Ma ei saa aru, kas ta üritab roomata või mis eesmärk tal on, igatahes ta läheb täiega närvi, et ei oska seda veel teha. Ta karjus vihaselt ja ma rääkisin talle samal ajal, et sa oled nii tugev, sa keerasid kõhuli! Selgitasin, et sa oled pahane, et ei oska veel roomata, ma lähen ka närvi, kui kohe välja ei tule. 😖 Vahepeal lipsab ikka üle huulte “ära mine närvi”, sest kellele meeldiks vaadata oma last pahas tujus ja halbu emotsioone kogemas. Eriti kui ta reaktsioon tundub mulle endale selles olukorras ebavajalik. Aga tegelikult ma ei taha ju, et ta tulevikus oma tundeid alla suruks, seega praegu on just hea aeg õiget kõnepruuki harjutada.

16:55 pakkusin talle veel rinda, sest ta sõi kogu aeg ainult 5 minutit ja mitte eriti aktiivselt. Pärast seda oli aeg jälle magama minna. See õhtune uinak on tal tavaliselt jauramise aeg ehk ta ei oska hästi uinuda ja hakkab lõpuks nutma. Seega ma ei proovinudki muud ja kasutasin kohe vankri võluväge  – panin ta lihtsalt toas sinna sisse ja liigutasin natuke edasi-tagasi. 😄

17:15 jäi õnneks magama, aga hakkas mitu korda nutma, sest lutt tuli suust välja. Me Karliga tegime samal ajal õhtusööki ja käisime kordamööda Loora juures.

ÕHTU 2. ÄRKVELOLEK 17:50 – 19:30

17:50 ärkas üles. Lasin tal põrandal olla ja kõik kordus taas – keeras end kõhuli ja hakkas kisama. 😅 Ta tegi kätega sellist liigutust, nagu tahaks end edasi tõmmata, samal ajal ähkis ja puhkis. Oeh, tegelikult ma sooviks, et ta asju rahulikumalt võtaks. Loora, lihtsalt relax ja naudi. Rohkem sind kõhuli ei luba! Nali. Mine, kui tahad. 😞

18:20 pakkusin talle süüa, aga ta võttis ainult paar lonksu. Noh okei, janu on ka vaja kustutada.

18:35 tegime vanni. See on viimasel ajal väga lahe! Ta on ülipalju siputama hakanud, nii et vett lendab igale poole, ja samal ajal on naeratus näol. Naudib! 😍 Ta üritas end jalgadega ühest vanni otsast teise tõugata, aga vann on kahjuks väga väike.

18:55 oli vannis käidud ja andsin talle süüa. Pärast seda oli aeg ööuneks ja viisin ta voodisse. Magama jäämine võttis kuskil 20 minutit. Ise istusin samal ajal tema juures pimedas toas, sest muidu ma peaks iga minuti tagant seal käima ja talle lutti suhu panema. 😄

19:30 jäi magama ja see on meie graafiku juures tavapärane aeg. Hakkasime Karliga Netflixi vaatama ja sõin lõpuks õhtusööki ka. Oleks võinud seda varemgi teha, aga siis poleks saanud rahulikult nautida. Sest see oli just üks selline õhtu, kus Karlil oli vaja muid asju teha ja Looraga tegelemine oli rohkem minu peal.

Kell 22 läksin magama.

ÖISED TOITMISED

00:00 hakkas Loora süüa küsima. Toitmine ja mähmevahetus võtsid kuskil pool tundi, aga tagasi voodisse pannes oli ta ikkagi liiga ärkvel ja vajas uinumiseks veel natuke aega. Ja lutti. Ja muidugi pidin seda korduvalt tagasi suhu aitama. 😄 Selle toitmise saaks tegelikult Karl ka teha, aga ma ei viitsinud hetkel pumbata.

04:10 oli aeg jälle süüa anda. See võttis 20 minutit ja toimus õnneks läbi une.

05:40 tegi natuke häält, aga ma teadsin, et tal ei saa kõht tühi olla. Ja 15 minuti pärast selgus põhjus – ta kakas. 😄 Ta oleks ise edasi maganud, aga mulle ei tundunud see üldse mõnus, nii et läksin teda ikka vannituppa pesema. See muidugi äratas ta üles. Aga ma ei tahtnud kell 6 hommikut alustada, seega andsin talle natuke rinda ja lootsin ta uuesti magama uinutada. Toimis! Tavaliselt seda söögikorda ei ole ja saab ikka kahega hakkama.

7:30 oli lõplik äratus.